Де зробити?
Фотоепіляція ніг

Фотоепіляція або лазерна епіляція?

Фотоепіляція - метод перманентного видалення волосся з використанням широкосмугового імпульсного світла.

Фотоепіляція є конкуруючим методом видалення небажаного волосся і досить успішно конкурує за популярністю з лазерною епіляцією.

Підчас фотоепіляції використовується широкосмугове імпульсне світло BBL або IPL.

Принцип дії фотоепіляції

Підчас фотоепіляції меланін поглинає енергію широкосмугового світла. В результаті волосся нагрівається, що призводить до руйнування цибулини волоса і припинення росту волосся.

Чим відрізняється епіляція від лазерної епіляції?

Принцип дії фотоепіляції не відрізняється від лазерної епіляції і заснований на поглинанні меланіном випромінювання. У разі лазерної епіляції це строго задана довжина хвилі: 755 нм для олександритового лазера, 810 для діодного лазера, 1064 нм для неодимового лазера. При фотоепіляції використовується кілька довжин хвиль в певному діапазоні від 600 нм до 1400 нм. Відмінностей в принципі епіляції не існує. Відмінність тільки в якості і потужності обладнання. Якісна система фотоепіляції не поступатиметься за ефективністю лазерній технології, а в деяких випадках навіть матиме переваги.

Переваги фотоепіляції

До переваг епіляції відносять:

 • можливість видаляти руде волосся
 • більший комфорт підчас процедури в порівнянні з лазерною епіляцією

Зони фотоепіляції

Фотоепіляція може виконуватися на всіх зонах, найбільш популярними є:

 • епіляція пахв
 • епіляція бікіні
 • епіляція ніг повністю і гомілок
 • епіляція рук
 • епіляція обличчя і підборіддя

Показання

Підготовка до процедури

За один день до візиту на фотоепіляції необхідно збрити волосся в зоні процедури. Намагайтеся уникати порізів. Для цього використовуйте пінку для гоління. Після гоління ретельно змийте залишки пінки з поверхні шкіри великою кількістю води. Нанесіть зволожуючий крем, щоб уникнути подразнення шкіри.

Протипоказання

 • свіжий загар
 • вагітність і годування груддю
 • запалення шкіри в зоні процедури
 • порушення згортання крові
 • схильність шкіри до рубцювання
 • прийом фотосенсибілізаторів

Як проходить процедура фотооепіляціі

Підчас процедури на шкіру в зоні епіляції наносять прозорий гель для поліпшення ковзання і кращого контакту зі шкірою. Спеціаліст, прикладаючи кристал маніпули IPL системи обробить всю зону епіляції. Кристал, що контактує зі шкірою охолоджує шкіру, що забезпечить комфорт і захист шкіри підчас процедури. Підчас спалахів ви будете відчувати поколювання, як і при лазерній епіляції.

Після процедури з шкіри віддаляються залишки гелю і наноситься заспокійливий крем для зменшення подразнення і зволоження шкіри. Через два тижні буде спостерігатися випадання залишків волосків, які залишилися в шкірі після гоління. Це виглядає як відновлення росту волосся і може ввести в оману, але ви можете легко перевірити потягнувши за волосок - він легко відокремитися від шкіри.

Як доглядати за шкірою після епіляції

Після процедури не рекомендується прийом теплих ванн, не можна протирати шкіру косметикою протягом з вмістом спирту впродовж 3 днів, не можна засмагати протягом 3 місяців, на зону епіляції необхідно наносити сонцезахисний крем.

Кратність процедур

Фотоепіляція проводиться з інтервалом 4-6 тижнів між процедурами (як і при лазерній епіляції). На курс буде потрібно від 4 до 8 процедур.

Міфи про фотоепіляції

Фотоепіляція поступається лазерній епіляції за якістю

Це не так. Все залежить від IPL системи і її потужності. 5-8 років тому, коли ринок лазерів для епіляції був невеликий, оскільки їх конструкція складніше систем IPL, на ринку було представлено більше систем для фотоепіляції, ніж лазерів. Ці системи мали мали низьку потужність і склали негативну думку про процедуру фотоепіляції. З розвитком технологій сьогодні на ринку представлена ​​велика кількість лазерів для епіляції з низькою потужністю, які також неефективні, як і малопотужні IPL для фотоепіляції.

Фотоепіляція не поступається за якістю лазерної епіляції, якщо мова йде про потужну IPL систему, наприклад BBL американської компанії Sciton.

Часті питання

Чи можна робити воскову депіляцію перед процедурою?

Ні, воскова депіляція , шугарінг, висмикування волосся нитками протипоказані перед фотоепіляцією. Це може зробити процедуру неефективною. Підчас висмикування волосся висмикується повністю з шкіри не залишаючи пеньочка. Пенечек необхідний для нагрівання цибулини підчас фотоепіляції, інакше цибулина не буде зруйнована. У проміжках між фотоепіляцією можна голити волосся.

Це боляче?

Фотоепіляція досить комфортна і не вимагає додаткового знеболення, досить охолодження шкіри кристалом маніпули IPL, щоб захистити шкіру і зробити процедуру комфортною.

Фотоепіляція видаляє світле волосся?

Фотоепіляція не видаляти світле волосся, оскільки воно не містить меланін і не може поглинати енергію випромінювання IPL. Для епіляції світлого, пушкового і сивого волосся рекомендується електроепіляція .

Вам буде цікаво прочитати