Вросле волосся: причини і лікування
Вросле волосся - вростання вільного краю волоса в шкіру після гоління в зоні бікіні, шиї, пахвових западинах.
Від врослого волосся страждають чоловіки і жінки. У чоловіків врослі волосся з'являються на бороді, шиї і волосистій частини голови. У жінок вони з'являються після видалення волосся голінням, на ногах, в області бікіні та пахв.
Вросле волосся після гоління
Псевдофоллікуліт - горбки на шкірі після гоління (pseudofolliculitis barbae) з'являються на обличчі, шиї і волосистої частини голови у чоловіків, а також у невеликого числа жінок з кучерявим волоссям.
Чому вростає волосся у чоловіків частіше, ніж у жінок?
З цією проблемою стикаються 50-80% афроамериканських чоловіків і 15-20% чоловіків європейського типу шкіри.
У чоловіків волосся вростає частіше через те, що має нерівну кучеряву структуру. Після гоління волосся обличчя та бороди закручуються і змінюють напрямок росту. Волосся бороди закручується по мірі зростання і в кінці кінців вростають в шкіру поряд з волосяним фолікулом. Гоління загострює кінчики волосся, полегшуючи їх проникнення в шкіру. Горбки з врослим волосом сверблять, викликають печіння, що робить гоління неможливим або призводить до порізів і подразнення шкіри. Рекомедуємо лазерну епіляцію для чоловіків.Як виглядає вросле волосся?
Вросле волосся виглядає у вигляді червоного запаленого горбка на шкірі, може бути болючим при пальпації. Через шкіру може просвічуватися волосся у глибині шкіри. Нерідко вросле волосся може нагноюватися, тоді розрізнити волосся дуже складно.
Причини
Причиною вростання волосся є анатомічна особливість - курчаве волосся і гоління. Під час гоління гострий збрити кінець волосся згинається і росте в напрямку паралельному поверхні шкіри, згинаючись і закручуючись. В результаті можуть формуватися інфільтрати в шкірі.
Тривале запалення при врослому волосі нерідко призводить до появи пігментних плям.
Профілактика і лікування врослого волосся
З метою профілактики вростання волосся рекомендується не голити, а висмикувати волосся тримерами, воском і т.п. При висмикуванні волосся, зростання волосся відновлюється з формуванням більш тонкого кінчика, який менш жорсткий і не врізається в шкіру. Також використовуються хімічні засоби, що видаляють рогові клітини з поверхні шкіри, що полегшує вихід волоса на поверхню.
Лазерна епіляція є найбільш ефективним методом профілактики врослого волосся і лікування вже наявних інфільтратів з вросшими волосками. До того ж, лазерна епіляція призводить до повного припинення росту волосся в зонах, що піддаються частому гоління і, отже, відпадає необхідність в голінні.
Часті питання
Як видалити вросле волосся?
Рекомендуємо звернутися до найближчого косметичного салону або клініки, де вам видалять вросле волосся в умовах стерильності.
Як видалити вросле волосся в домашніх умовах
Слідуйте наступним крокам, щоб видалити вросле волосся в домашніх умовах:
- Обробіть шкіру саліциловим спиртом.
- Стерильною голкою одноразового шприца підтягніть та витягніть волосся назовні.
- Пінцетом для вищипування брів висмикніть волосся.
- Обробіть ранку йодом.
Що буде, якщо не прибрати вросле волосся?
Якщо не прибрати вросле волосся, це викликає запалення і може призвести до пігментації або рубцювання шкіри в цьому місці. Вросле волосся слід видалити. Рекомендуємо лазерну епіляцію для профілактики врослого волосся.