Де зробити?

Вросле волосся: причини і лікування

Вросле волосся

Вросле волосся - вростання вільного краю волоса в шкіру після гоління в зоні бікіні, шиї, пахвових западинах.

Від врослого волосся страждають чоловіки і жінки. У чоловіків врослі волосся з'являються на бороді, шиї і волосистій частини голови. У жінок вони з'являються після видалення волосся голінням, на ногах, в області бікіні та пахв.

Вросле волосся після гоління

Псевдофоллікуліт - горбки на шкірі після гоління (pseudofolliculitis barbae) з'являються на обличчі, шиї і волосистої частини голови у чоловіків, а також у невеликого числа жінок з кучерявим волоссям.

Чому вростає волосся у чоловіків частіше, ніж у жінок?

З цією проблемою стикаються 50-80% афроамериканських чоловіків і 15-20% чоловіків європейського типу шкіри.

Вросле волосся після гоління
У чоловіків волосся вростає частіше через те, що має нерівну кучеряву структуру. Після гоління волосся обличчя та бороди закручуються і змінюють напрямок росту. Волосся бороди закручується по мірі зростання і в кінці кінців вростають в шкіру поряд з волосяним фолікулом. Гоління загострює кінчики волосся, полегшуючи їх проникнення в шкіру. Горбки з врослим волосом сверблять, викликають печіння, що робить гоління неможливим або призводить до порізів і подразнення шкіри. Рекомедуємо лазерну епіляцію для чоловіків.

Як виглядає вросле волосся?

Вросле волосся виглядає у вигляді червоного запаленого горбка на шкірі, може бути болючим при пальпації. Через шкіру може просвічуватися волосся у глибині шкіри. Нерідко вросле волосся може нагноюватися, тоді розрізнити волосся дуже складно.

Як виглядає вросле волосся
Червоні горбики, інколи ж навіть шишечки в місці, де проводилося гоління.
1 - вросле волосся із запаленням, яке необхідно видаляти.
2 - вросле волосся вийшло на поверхню шкіри і запалення пішло на спад.
3 і 4 - скрабування допоможе цим врослим волоскам вийти на поверхню шкіри.

Причини

Причиною вростання волосся є анатомічна особливість - курчаве волосся і гоління. Під час гоління гострий збрити кінець волосся згинається і росте в напрямку паралельному поверхні шкіри, згинаючись і закручуючись. В результаті можуть формуватися інфільтрати в шкірі.

вросле волосся причини появи

Тривале запалення при врослому волосі нерідко призводить до появи пігментних плям.

Профілактика і лікування врослого волосся

З метою профілактики вростання волосся рекомендується не голити, а висмикувати волосся тримерами, воском і т.п. При висмикуванні волосся, зростання волосся відновлюється з формуванням більш тонкого кінчика, який менш жорсткий і не врізається в шкіру. Також використовуються хімічні засоби, що видаляють рогові клітини з поверхні шкіри, що полегшує вихід волоса на поверхню.

Лазерна епіляція є найбільш ефективним методом профілактики врослого волосся і лікування вже наявних інфільтратів з вросшими волосками. До того ж, лазерна епіляція призводить до повного припинення росту волосся в зонах, що піддаються частому гоління і, отже, відпадає необхідність в голінні.

Часті питання 

Як видалити вросле волосся?

Рекомендуємо звернутися до найближчого косметичного салону або клініки, де вам видалять вросле волосся в умовах стерильності.

Як видалити вросле волосся в домашніх умовах

Слідуйте наступним крокам, щоб видалити вросле волосся в домашніх умовах:

  1. Обробіть шкіру саліциловим спиртом.
  2. Стерильною голкою одноразового шприца підтягніть та витягніть волосся назовні.
  3. Пінцетом для вищипування брів висмикніть волосся.
  4. Обробіть ранку йодом.

Що буде, якщо не прибрати вросле волосся?

Якщо не прибрати вросле волосся, це викликає запалення і може призвести до пігментації або рубцювання шкіри в цьому місці. Вросле волосся слід видалити. Рекомендуємо лазерну епіляцію для профілактики врослого волосся.

Вам буде цікаво прочитати