Де зробити?

Фотосенсибілізатори і лазерна епіляція

фотосенсибілізатори

фотосенсибілізатори - речовини, що підвищують чутливість клітин шкіри до променів світла.

фотосенсибілізатори використовуються в медицині для лікування раку, псоріазу та вітіліго. Їх застосування підвищує чутливість клітин до світла і лазерного випромінювання.

Деякі продукти, лікарські засоби, вітаміни, рослинні екстракти мають фотосенсебілізуючу дію.

Чим небезпечні фотосенсибілізатори під час лазерних процедур?

Підчас лазерних процедур і фотопроцедур використовуються потужності енергії, які в рази перевищують інтенсивність сонячного випромінювання. Тому при прийомі фотосенсибілізаторів лазерні процедури можуть викликати неадекватну реакцію шкіри у вигляді опіку.

Найбільш поширені фотосенсибілізатори

  1. Лікарські препарати:

    1. Протигрибкові препарати
    2. Фторхінолони
    3. Амінолевуленовая і метіллевуленова кислота
    4. Аспірин
    5. Цефалоспорини
    6. Нестероїдні протизапальні препарати
  2. Рослини

    1. Звіробій
    2. Деревій
  3. Вітаміни та їх аналоги

    1. Вітамін А
    2. ретинол - похідні вітаміну А

Прийом фотосенсибілізаторів є протипоказанням до лазерної епіляції та фотоепіляції .

Вітаміни і лазерна епіляція

жінка приймае вітаміни

Прийом вітамінів не є прямим протипоказанням лазерної епіляції. Водорозчинні вітаміни, такі як вітамін С, група вітамінів B, у тому числі біотин і фолієва кислота не мають прямої фотосенсебілізуючої дії, надлишок виводиться із сечею і не накопичуються в організмі.

Омега-3, омега-6 та лазерна епіляція

Поліненасичені жирні кислоти омега 3, 6, 7, 9 можуть поєднуватися з лазерною епіляцією. Незамінні поліненасичені жирні кислоти сприяють відновленню шкіри.

Вітаміни D та E

Вітамін D та E не протипоказані під час лазерної епіляції. Прийом жиророзчинних вітамінів: вітамін Е, вітамін D не має прямої фотосенсибілізуючої дії.

Вітамін Е сприяє регенерації шкіри. Вітамін D не менш важливий для організму та відповідає за процеси репарації, обміну кальцію (зміцнення кісткової тканини). Дослідження показують, що вітамін D є профілактикою депресії та серцево-судинних захворювань.

Вітамін А та лазерні процедури

Вітамін А не протипоказаний при лазерній епіляції. Фотосенсибілізуюча дія вітаміну А на сьогоднішній день вважається перебільшеною. Прямої фотосенсибілізуючої дії не виявлено. Вітамін А покращує репарацію шкіри, стимулюючи ріст клітин.

Ретинол для місцевого нанесення та епіляція

Ретинол і його похідні місцевого нанесення не протипоказані під час процедур лазерної епіляції. Важливо, щоб не було подразнення (ретиноїдного дерматиту) перед проведенням процедури.

Ретиноїди для перорального прийому та лазерна епіляція

Ретиноїди для перорального прийому (Роакутан, Акутан) не мають прямої сенсибілізуючої дії та мають відносне протипоказання під час лазерної епіляції.

Проте слід бути обережним прийому ретиноїдів - пероральних форм вітаміну А, таких як Акутан, Роакутан тощо. Прийом пероральних ретиноїдів може уповільнювати загоєння ран, що є небажаним у випадках опіків шкіри.

Увага! Вітамін А і його похідні здатні накопичуватися в організмі при прийомі всередину. Так, наприклад, після прийому вітаміну А, протягом 3 місяців в організмі можуть зберігатися досить високі концентрації. Не дивлячись на те, що фотосенсибілізуючу дію вітаміну А зараз переглядається і його не відносять до фотосенсибілізаторів, повідомте лікаря перед лазерною процедурою якщо приймаєте пероральні препарати вітаміну А, такі як Акутан, роакутан тощо.

Докладніше про лазерну епіляцію:

Все про лазерну епіляцію

Вам буде цікаво прочитати