Де зробити?
гіпертрихоз на руках у жінки

Гіпертрихоз: причини, прояви та лікування

Гіпертрихоз - надмірне зростання волосся на ділянках шкіри, не схильних до впливу чоловічих статевих гормонів андрогенів.

Гіпертрихоз зустрічається у чоловіків та жінок однаково часто. У країнах Середземномор'я та Південної Азії належить до норми гіпертрихоз у немовлят та дітей. Залежно від поширеності виділяють:

генералізований гіпертрихоз,
коли спостерігається надмірне зростання волосся по всьому тілу;
локалізований гіпертрихоз,
коли спостерігається надлишок волосся на певних ділянках тіла.

Не слід плутати гіпертрихоз з патологією гірсутизм, що характеризується зростанням волосся у жінок в андроген-залежних зонах.
Детально дивіться у розділі - Гірсутизм: причини та лікування.

Причини гіпертрихозу

Гіпертрихоз відноситься до варіантів норми і є особливістю деяких етнічних груп. Надмірне зростання волосся може також спостерігатися при медикаментозному лікуванні препаратами циклоспорину, міноксидилу, препаратами кортикостероїдів. У препубертатному періоді причиною гіпертрихозу є підвищення рівня тестостерону у крові.

Гіпертрихоз у жінок

Гіпертрихоз у жінок найчастіше зустрічається на руках, ногах. У країнах Південної Азії це є генетично обумовленою особливістю та належить до норми. На відміну від гірсутизму, гіпертрихоз не є симптомом, що викликає настороженість, якщо він спостерігається з дитячого або пубертатного періоду. Якщо ж гіпертрихоз з'явився раптово у дорослому віці, слід проконсультуватися з лікарем.

Лікування гіпертрихозу

Етіологічного лікування гіпертрихозу не існує, оскільки це варіант норми. Для корекції надлишкового росту волосся використовують різні методи видалення волосся:

епіляція
лазерна епіляція, електроепіляція;
депіляція
воскова депіляція, шугаринг, тримінг, гоління. хімічна депіляція.

Найефективнішим і найбезпечнішим методом є лазерна епіляція, яка дозволяє досягти стійких результатів. Видалення волосся лазером руйнує цибулину волосся і зростання волосся припиняється. Процедура безпечна і може проводитися в будь-якому віці, включаючи дитячий вік з дозволу та у присутності батьків.

Популярними зонами при гіпертрихозі у жінок є: лазерна епіляція ніг та лазерна епіляція рук .

Докладну інформацію дивіться за посиланням нижче.

Все про лазерну епіляцію

Вам буде цікаво прочитати