Де зробити?
Фототипи шкіри і лазерна епіляція

Фототипи шкіри по Фітцпатрику і лазерна епіляція

Фототипи шкіри - класифікація шкіри, в залежності від вмісту меланіну і реакції на сонячні промені.

Поняття фототипів шкіри ввів Томас Фітцпатрик. Ця класифікація шкіри грунтується на кольорі очей, волосся і реакції на сонячні (ультрафіолетові) промені. Виділяють I-VI фототипи. Необхідність даній класифікації виникла із застосуванням лазерів в дерматології. На сьогоднішній день класифікація шкіри по Фототипи має найважливіше значення при виборі типу лазера і параметрів будь-лазерної процедури. Вона заснована на оцінці змісту меланіну в організмі.

Класифікація фототипів шкіри по Фітцпатрику

Перший фототип шкіри по Фітцпатрику

I фототип шкіри по Фітцпатрику

Ніколи не засмагають, завжди обгорають (зазвичай надмірно біла шкіра, світле волосся, блакитні / зелені очі). Європейці.

2 - другий фототип шкіри по Фітцпатрику

II фототип

Іноді можуть засмагнути, але частіше обгорають (світла шкіра, русяве або каштанове волосся, зелені / карі очі). Європейці.

3 - третій фототип шкіри по Фітцпатрику

 

III фототип

Найчастіше загоряють, але іноді обгорають (середня шкіра, каштанове волосся, карі очі). Європейці.

4 - четвертий фототип шкіри по Фітцпатрику

IV фототип

Завжди загоряють, ніколи не обгорають (оливкова шкіра, темне волосся, темні очі). Азіати, індіанці, кавказці.

5 - п'ятий фототип шкіри по Фітцпатрику

V фототип

Ніколи не обгорають (темно-коричнева шкіра, чорне волосся, чорні очі). Креоли, мулати, самбо.

6 - шостий фототип шкіри по Фітцпатрику

VI фототип

Ніколи не обгорають (темна шкіра, чорне волосся, чорні очі). Африканці.

Фототип шкіри і лазерна епіляція

Лазерна епіляція широко використовує цю класифікацію. Визначення фототипу шкірі є критично важливим кроком для вибору виду лазера, а також параметрів процедури епіляції.

Так наприклад, для лазерної епіляції по I-IV фототип шкіри можуть використовуватися IPL (фотоепіляція), олександритовий лазер, діодний лазер, неодимовий лазер, в той час як для V-VI фототипу шкіри найбільш безпечними вважаються неодимові лазери і Длінноімпульсний діодні лазери .

Особливості лазерної епіляції пацієнтів з 1-2 фототипу шкіри

Пацієнти з першим фототипом мають мінімальний ризик побічних ефектів. Лазерна епіляція у таких пацієнтів проходить досить безпечно. Але існує особливість - у пацієнтів зі світлим типами шкіри волосся частіше за все не чорного кольору, а мають світлі відтінки: світло каштанове, руде. Більш того волосся при I-II фототип шкіри по Фітцпатрику, тонше, ніж у пацієнтів з IV-VI фототипом. Волос з такими характеристиками можна видалити тільки потужним лазером з режимом AUTO, призначеним для видалення волосся з малим вмістом меланіну. Для цього найкраще підходять діодні лазери з довжиною хвилі 755 нм або 810 нм і звичайно ж олександритовий лазери з довжиною хвилі 755 нм.

Якщо у вас I-II фототип шкіри і ви не відчуваєте поколювання під час лазерної епіляції, то процедура буде неефективною. Волос буде випадати, а через деякий час зростання буде поновлюватися знову.

Вам буде цікаво прочитати